“Wielki” test przeglądarek

Test: Wyświetlić 1969 komentarzy na jednej stronie, wysokość średnia ok. 250px, w środku 6 bloków float’owanych, całość jako jedna z kolumn (float) w dość złożonym layoucie.

Wyniki:

 • Firefox 1.5: Stronę wczytał w ok. 4 minuty, zjadł przy tym 104 MB fizycznej i 120 MB wirtualnej, okropnie muli przy scrollowaniu
 • Internet Explorer 6.0: Stronę wczytał w ok. 5 minut, zjadł przy tym 38 MB fizycznej i 39 MB wirtualnej, działa płynnie
 • Opera 8.54: Stronę wczytała w ok. 45 sekund, zjadła przy tym 31 MB fizycznej i 35 MB wirtualnej, działa płynnie
 • Opera 9 beta cośtam: Stronę wczytała w ok. 35 sekund, zjadła przy tym 34 MB fizycznej i 38,5 MB wirtualnej, lekko laguje przy scrollowaniu, poza tym działa płynnie

Hmmm….

21 thoughts on ““Wielki” test przeglądarek”

 1. No opera jest fajnie optymalizowana, ale dzisiaj po długiej przerwie rano ją uruchomiłem i 35% stron mi rozjechała. Ech, na razie zostanę przy FF1.5, wszak stron jak z testu jest mało na szczęście.

 2. Stronicowanie komentarzy: nie jest zdrowe wyświetlanie 1900+ komentarzy na jednej stronie, dlatego wszędzie robi się stronicowanie komentarzy. Ale ja się mogę nie znać, bo może w "wielkim świecie" robi się to inaczej.

 3. Tak właśnie defaultowo jest zrobione, ale jest dostępny również link dla odważnych "pokaż wszystkie komentarze", a wtedy zaczyna się jazda… 😉 To nie mój pomysł i nie mam w tej dziedzinie nic do powiedzenia :-/

 4. http://downloads.patryk.one.pl/jogger/browsers.ods

  Komentarz:

  Jestem zaskoczony faktem, że IE poradził sobie ze składaniem strony tak szybko, zapewne wynika to z prymitywnego engine’u, jaki stosuje 😉 Co ciekawe, IE7 po wczytaniu strony zaczyna mleć filtrem Phishingowym, który zjada całe CPU oraz 500 MB wirtualnej na około 2 minuty! Potem zużycie pamięci fizycznej spada do ok. 6-7 MB, lecz jakakolwiek interakcja ze stroną powoduje laga na ok. 10 sek i gwałtowny wzrost zużycia pamięci fizycznej do ok. 30 MB.

  Firefox 2.0 aka Bon Echo nie wprowadza do szybkości renderowania nic (wiadomo, to samo Gecko). Dalej ostro muli przy scrollowaniu.

  Firefox 3.0 aka Minefield 😉 lekko szybciej składa stronę, lecz po wczytaniu jest super responsywny, np. przy łapaniu suwaka myszką jest ok. 0,5-sekundowy skok zużycia CPU, ale samo scrollowanie jest bardzo płynne.

Leave a Comment